ETAPY – Tour de Baška 2017

Počas prázdnin a Tour de Baška 2017 znovu navštívim každý kút Trenčianskeho kraja, čo premenené na drobné znamená 25 dní a etáp, 276 obcí a miest a viac ako 1100 kilometrov. Chcem priamo s ľuďmi debatovať, čo sa za uplynulé obdobie podarilo, kde treba pridať, kde nás tlačí päta. Chcem otvorene hovoriť o problémoch v jednotlivých častiach kraja i smelých plánoch na najbližších päť rokov.

11. etapa – BECKOVSKÁ (35,2 km)
TOUR SPOD BECKOVA ZAČALA V "HORNEJ DOLNEJ". VÝZNAMNÁ PODPORA CYKLISTOV I KULTÚRY

Po niekoľkých etapách v iných okresoch sa v sobotu Jaroslav Baška opäť vrátil do okresu Nové Mesto nad Váhom. Tentoraz na druhej strane Váhu hovoril o cestách, ale ľudí zaujímala aj plánovaná Vážska cyklotrasa, či linky autobusov.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

10. etapa – DEŽERICKO-JASTRABSKÁ (32,0 km)
DVA OKRESY V JEDEN DEŇ. NA PRETRASE TRI DÔLEŽITÉ CESTNÉ TEPNY

Súčasný predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý sa bude opätovne uchádzať o post župana navštívil počas okrúhlej 10. etapy v rámci Tour de Baška obce v okresoch Trenčín i Bánovce nad Bebravou. Tak ako aj v predošlých miestach aj tu rezonovala otázka výstavby ciest. A práve v týchto obciach pôjde o významné projekty v rámci celého kraja.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

9. etapa – PARTIZÁNSKA (35,9 km)
POČAS PARTIZÁNSKEJ ETAPY SA ROZOBERALI CESTY I STREDNÉ ŠKOLY

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška má za sebou už aj premiéru návštevy okresu Partizánske v rámci svojej predvolebnej kampane Tour de Baška. Svoju 9. etapu po potulkách krajom na bicykli odštartoval v Turčiankach a končil v Hradišti.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

8. etapa – PODBRADLIANSKA (59,8 km)
PO STOPÁCH ŠTEFÁNIKA. HOVORILO SA O CESTÁCH I NEMOCNICI.

Ešte ani nevychladli nohy z kopaničiarskej etapy a na druhý deň ráno už cyklistický pelotón šliapal do pedálov v náročných kopcoch opäť, tentoraz v 8. podbradlianskej etape, kde podobne ako v predošlý deň rezonovala otázka zdravotníctva, rekonštrukcie ciest, ale aj stredné školstvo.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

7. etapa – KOPANIČIARSKA (46,3 km)
V MYJAVSKEJ NEMOCNICI PANUJE STAVEBNÝ RUCH

Počas predvolebnej kampane Tour de Baška sa súčasný predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška prvýkrát ocitol v okrese Myjava, aby zhodnotil svoje štyri roky vládnutia. Na kopaniciach sa rozoberala najmä tematika ciest a zdravotníctva, ktoré ľudí trápi najviac.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

6. etapa – PAPRADŇANSKO-MARÍKOVSKÁ (26,8 km)
NEMOCNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI SA BUDE NAĎALEJ MODERNIZOVAŤ, V DOLINÁCH SA OPRAVIA CESTY

Už druhýkrát sa v rámci kampane Tour de Baška ocitol predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška v považskobystrickom okrese. Tentoraz cyklistickú etapu viedol cez susedné doliny od jeho rodnej obce Dohňany. Štartoval v Papradne a končil v Hornej Marikovej, kde sa konali obľúbené folklórne slávnosti.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

5. etapa – NOVOMESTSKÁ (32,6 km)
VÁŽSKA CYKLOTRASA SA STANE REALITOU, PRIBUDNÚ AJ LEPŠIE CESTY

Kopce vymenili za rovinatý povrch. Tour de Baška sa z hornej Nitry presunula v rámci 5. etapy do okolia Nového Mesta nad Váhom. Štartovali v Považanoch a končili v okresnom meste. Dohromady zvládli prejsť 10 obcí a na bicykloch prešli viac ako 30 kilometrov. Medzi občanmi sa rozoberala otázka plánovanej Vážskej cyklotrasy, ale tiež stredné školy či oprava ciest, ktoré spravuje Trenčiansky samosprávny kraj.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

4. etapa – RUDNIANSKO-VESTENICKÁ (29,8 km)
V PRIEVIDZSKOM OKRESE TÉMOU ČÍSLO JEDNA NEMOCNICA V BOJNICIACH

Svoju štvrtú etapovú púť odštartoval Jaroslav Baška so svojim tímom v Nevidzanoch, kde mu miestne foklóristky zaspievali hymnu obce. Následne župan spoločne s podpredsedom TSK Richardom Takáčom zablahoželali najstaršej obyvateľke v obci k 90. narodeninám, ktoré oslávila v máji. "Vyzeráte na sedemdesiat," hodil kompliment Baška. "A tak sa aj cítim," kontrovala s úsmevom čerstvá deväťdesiatnička.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

3. etapa – SVEREPSKO-PRUŽINSKÁ (36,9 km)
VYNOVUJE SA NEMOCNICA V POVAŽSKEJ BYSTRICI, CESTY ČAKÁ NOVÝ ŠAT

Tour de Baška vo štvrtok pokračovala treťou sverepsko-pružinskou etapou. Začala v obci Sverepec a končila v dedinke Sádočné. Medzi ľuďmi vo všetkých obciach dominovala otázka cestnej infraštruktúry, ale aj obnova Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, ktorá sa stará o zdravie mnohých obyvateľov tohto regiónu.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

2. etapa - TEPLICKO - SÚČANSKÁ (56,3 km)
NA PRETRASE CESTY, V OČAKÁVANÍ AJ CYKLOTRASA

Po úvodnej etape na Sviatok sv. Cyrila a Metoda pokračovala v piatok (7.7.2017) Tour de Baška druhou etapou so štartom v Dolnej Porube a cieľom v Drietome. Napriek daždivému počasiu pelotón dávku zvládol a ľudia mohli s predsedom TSK Jaroslavom Baškom diskutovať na rôzne témy. Dominantné boli cesty, ale aj cyklotrasy, zdravotníctvo či školstvo.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

1.ETAPA – TRENČIANSKA (67 KM)
NOVINKY NA HRADE A KRIŽOVATKA BEZ STRAŠIDIEL

Symbolicky na Trenčianskom hrade, na mieste, kde som pred niekoľkými dňami ohlásil opätovnú kandidatúru na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, začínam dnes oficiálnu predvolebnú kampaň. Presnejšie, odpočet mojej práce za posledné štyri roky a tiež predstavy a ambície, ktoré ponúkam pre náš kraj.

čítaj viac >>

Z etapy:
TEXT | FOTO | VIDEO

Objednávateľ: Jaroslav Baška, Dohňany
Dodávateľ: Branding s.r.o., Šulekova 70, 811 03 Bratislava, IČO: 35759241